Vernisáž výstavy: Duch místa a poločas rozpadu
16.10.2021 (so)18:00
Mariana Balabánová tvoří dle toho, co vidí, a citlivě pozoruje i to, co kdejakému pohledu unikne. Poetika její tvorby reflektuje industriální romantiku, příměstské scenérie a rozpadající se fragmenty lidské činnosti, které si příroda bere zpět, místa, jejichž duch se nezjeví povrchnímu a uspěchanému oku. Plátnem jí jsou použité obaly, inspirací realita bez příkras a prostorem k relaxaci a tvorbě zdánlivě omšelá a rezavá zákoutí, která jejím specifickým přístupem ožívají v neotřelých a citlivých obrazech. Podobnou inspiraci uplatňuje ve své keramické tvorbě i Kryštof Balabán. Spolu rádi prodlévají na mnoha místech nejen Ostravy a okolí, obdivují jejich zvláštnosti a užívají si jejich ducha. Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy jejich tvorby. Slavnostní zahájení okoření komorní koncert jejich autorského, tematicky sladěného, hudebního projektu Haldy.