Frýdek-Místek: město s dvojí historií
12.2.2019 (út)9:00
Sraz 8.45 hod. nádraží Ostrava - střed Objevte s námi historii i polozapomenuté legendy města na pomezí Moravy a Slezska, jehož dělítkem i spojnicí byla odedávna řeka Ostravice. Přeneseme se do doby vzniku a rozkvětu textilního průmyslu, jež připomínají památkově chráněné budovy po okrajích Frýdku i Místku, nahlédneme do historie Frýdeckého zámku, projdeme se v jeho malebném okolí a vystoupáme na vyhlídkovou věž. Na závěr potěšíme všechny milovníky Marlenky, kterým dopřejeme nejen ochutnávku tradičních sladkých dortíků a kuliček, v nedaleké výrobně také společně nakoukneme do procesu výroby těchto oblíbených sladkostí s dlouholetou tradicí. S podporou Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.