program rezervace vstupenek kavarna galerie atlantik   pronajmy kontakt


21.11.
19:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
VITÁLNÍ POUTA
Thompson Niobe, Kanada, 2016, 52 min. Kanada se v oblasti dárcovství orgánů řadí na jednu z nejnižších příček v industrializovaném světě – a každý ztracený orgán znamená také nevyužitou šanci na život. Nový CBC dokument Vitální pouta vůbec poprvé na televizní obrazovce divákům nebývalým způsobem přináší dojemné příběhy ze skutečného života o dárcovství orgánů v Kanadě. Rodina 28letého atleta s těžkým poškozením mozku po úrazu se rozhodne darovat jeho orgány. Dvoutýdenní holčička dostane srdce od dárce, který žil tisíc mil daleko. To jsou jen některé z příběhů o životě a smrti, které s nekompromisní autenticitou ukazují trvalý dopad a obrovský význam dárcovství orgánů v Kanadě. Dokument Vitální pouta ze série The Nature of Things je vyprávěný Davidem Suzukim a odhaluje divákům stále se vyvíjející obor transplantace, kde průlomové objevy řeší nedostatek orgánů a mění budoucnost medicíny.

22.11.
19:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
PŘEŽÍVÁM :) MOZEK TEENAGERŮ
Swerhone Elise, Kanada, 2012, 52 min. Kapacita i možnosti lidského mozku se během staletí neustále zvyšují. Za posledních 300 000 let se velikost tohoto orgánu zvětšila o celých 50 %, a to zejména díky vývoji během „teenagerských“ let. Dokument představuje důvody pro dospělé těžko pochopitelného vzpurného chování dospívajících a zároveň dokazuje, že právě v pubertálním věku dochází k největšímu vývoji v mozku, bez něhož by člověk jako takový nedosáhl dnešní intelektuální úrovně. Teenageři totiž přistupují k výzvám a problémům bez předsudků či sociálních bariér, zatímco dospělí mají přirozenou tendenci uchylovat se do pohodlného světa jistot bez ochoty riskovat. Z těchto protichůdných postojů pramení věčný souboj „děti versus dospělí“, k němuž docházelo už od utváření sociálních vazeb a instituce rodiny. Film prezentuje revoltování mladistvých ve své podstatě jako věc naprosto přirozenou, ba přímo nepostradatelnou pro vývoj vlastní osobnosti a nastávajících generací. Struktura lidského mozku odhaluje stále nová tajemství, ve spojení s tělesnými i psychickými změnami během dospívání je Přežívám:) Mozek teenagerů inspirativním a zároveň vtipným pohledem do dané tematiky.

23.11.
19:00 hod
Vstupné: 23,-
ONLINE REZERVACE
KVÍZ ZE STARÉ PŮDY 2.
Interaktivní hospodská hra plná zábavných disciplín. Hod brontosaurem, běh v sedmimílových botách, fackovaná a další blbosti, které může zdolat jen ten nejlepší tým. Najdi si parťáky, sestav tým a přijď vyhrát.

23.11.
19:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
VELKÁ LIDSKÁ ODYSEA: PŘIZPŮSOBIVÝ LIDOOP
Thompson Niobe, Kanada, 2015, 45 min. Australský antropolog Niobe Thompson ve druhé epizodě třídílného cyklu nazvaného Velká lidská odysea odhaluje nové poznatky o migraci našich prapředků přes velké zemské pouště. Jak dokázali přežít choroby vyskytující se na těchto územích a postupně se adaptovat na nejrůznější prostředí, od tropických lesů východní Asie až po arktickou zimu? Thompson nám na cestě beduínskou pouští představuje paleoantropologa Hans-Petera Uerpmanna a jeho vykopávky v Jebel Faya na území Spojených arabských emirátů, které přinesly revoluční informace o časových obdobích, v nichž naši předchůdci putovali po planetě. S archeologem Nicem Conardem pak Thompson studuje počáteční projevy náboženských rituálů, které popisuje pomocí analýzy figurativního umění. Závěr dílu se věnuje unikátnímu kmeni, který dokázal odolat endemickým chorobám jako malárie.

24.11.
19:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
TAJEMSTVÍ TOUHY
Hunka Ryszard, Kanada, 2014, 50 min. Tajemství touhy z dílny produkční společnosti Merit Motion Pictures poodhaluje sexuální zvyky a praktiky nejen lidí, ale také ostatních živočichů. Zároveň se tvůrci snaží zjistit, jak mohou sexuální diverzita a zkušenosti se sexuálním potěšením jako takovým přispívat, či být dokonce klíčem k přežití celých druhů. Ptáci, včely, žirafy, opice, lidé – všichni mají jedno společné. A to jedno dělají všichni, nebo alespoň většina. Lidé si ovšem často myslí, že potěšení ze sexu je výlučně lidskou záležitostí a u nás probíhá zcela jinak než u jiných živočichů. Autoři snímku si ale tímto tvrzením nejsou tak jistí. Jsou lidské sexuální rituály odlišné od rituálů ostatních druhů? Platí to, že jsou samci od přírody promiskuitní, zatímco samičky tíhnou k monogamii? Odborníci na pářící rituály Marlene Zuk, Meredith Chivers či James Pfaus odhalí výsledky výzkumů, které tyto staré předsudky o lidské sexualitě roztříští. Film odpovídá na vše, co jste chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat.

28.11.
17:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
NAROVINU: ZVLÁDNOU NAŠE DĚTI MANŽELSTVÍ A RODINU
Přednášející MUDr. Marie Fridrichová. Cyklus přednášek pořádá Římskokatolická farnost Ostrava-Přívoz za finanční podpory Biskupství ostravsko-opavského.

29.11.
8:00 hod
Vstupné: 250,-
ONLINE REZERVACE
KATOWICE - MÍSTO, KDE JE RADOST UMRZNOUT
Celodenní výlet do partnerského města Katowic. Chcete vědět jak se za poslední roky změnila hornoslezská průmyslová metropole? Co nového? Budete mile překvapeni. Zrekonstruované centrum města, nové muzeum u koncertní síně a mnoho dalšího. A navíc na katowickém rynku už budou i vánoční trhy. Vraťte se spolu s námi do města, kam se už nikdo vracet nechtěl. Výlet v rámci projektu Krajem a kulturou – senior na cestách s podporou Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

30.11.
19:00 hod
Vstupné: 13,-
ONLINE REZERVACE
KLUBOVÝ KVÍZ 9995
Nic nemůže dopadnout tak jak si přeješ. Dokaž, že na to máš a utkej se se svým týmem v brutálně nekorektním kvízu plným záludných otázek.

2.12.
9:00 hod
Vstupné: 600,-
ONLINE REZERVACE
RODINNÉ KONSTELACE
Psychoterapeuti PhDr. Ludmila Mrkvicová a Mgr. Pavel Bílek.

5.12.
18:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
POLSKIE KOLĘDOWANIE
prof. Rafał Majzner, Ewelina Stanclik Koncert v rámci projektu Stolik polski – Platforma interkulturalna

6.12.
18:00 hod
Vstupné: 70,-
ONLINE REZERVACE
VÁCLAV MALINSKÝ: OKOLO ČESKOSLOVENSKA
Václav Malinský za 97 dní obešel pěšky po hranicích celé bývalé Československo. Na Šumavě ho zasypal poslední jarní sníh, na ukrajinsko-slovenské hranici ho kontrolovali celníci, na jediné maďarsko-slovenské čáře mu citelně chyběly hory. Během 3 600 km dal dohromady 130 000 Kč na léčbu jedné malé holčičky s mozkovou obrnou.

7.12.
5:00 hod
Vstupné: 1300,-
ONLINE REZERVACE
ADVENTNÍ BUDAPEŠŤ + KOMÁRNO A NITRA
Dvoudenní zájezd do hlavního města Maďarska určený pro seniory. V rámci projektu Krajem a kulturou Senior na cestách, s podporou Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Sraz v 5:00 hod

7.12.
18:00 hod
Vstupné: 60,-
ONLINE REZERVACE
LENKA HRABALOVÁ: PERU
Místa, která španělští dobyvatelé nikdy neobjevili, jsou nyní otevřena cestovatelům a návštěvníkům ze všech koutů světa. Téměř nedostupné Machu Picchu tyčící se mezi vrcholky And. Blyštivé jezero Titicaca s původními obyvateli žijícími na rákosových ostrovech. Mohylová pole Sillustani i hluboké džungle nabízejí nepřeberné zážitky a výhledy. Proč se nenechat inspirovat? Ve spolupráci s CK Kudrna.

10.12.
12:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
NDM: VÁNOČNÍ BAZAR
Tradiční vánoční charitativní trh pod záštitou Lucie Končokové, pořádá Ateliér pro děti a mládež Národního divadla moravskoslezského a klub Atlantik. Na místě: punč, cukroví, zpívání koled, vánoční příběhy v podání herců NDM. Více informací www.ndm.cz

11.12.
16:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
VÁNOČNÍ BESÍDKA MŠ PODĚBRADOVA
Nejmladší generace Ostravanů a Ostravanek srdečně zve všechny babičky, dědečky, tetičky, strýčky a hlavně rodiče na nejlepší vánoční párty sezóny.

11.12.
18:00 hod
Vstupné: 60,-
ONLINE REZERVACE
LIBOR BEDNÁŘ: KUBA
Cestopis z „ostrova svobody“ oblíbeného cestovatele Libora Bednáře vás zavede na místa, která byste na Kubě neměli minout

13.12.
17:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
KRAJEM A KULTUROU: SENIOR NA CESTÁCH
Výroční rekapitulace společných cest klubu Atlantik. Prezentace ze všech cest roku 2017 a nástin programu na roku 2018. S podporou Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

16.12.
15:00 hod
Vstupné: 50,-
ONLINE REZERVACE
RETRO VÁNOČNÍ VÝŠLAP POD KLOBOUKEM
Projdeme si vánoční trhy na Masarykově a Jiráskově náměstí a zamíříme do Klubu Atlantik. Zavzpomínat na staré vánoční rynky, zvyky a jídla. Jak vypadaly Vánoce před desítkami let si připomeneme rodinnými fotografiemi a artefakty z dob let šedesátých. Provází Lenka Kocierzová. Sraz u muzea na Masarykově náměstí v 15.00 hodin.

18.12.
18:00 hod
Vstupné: 65,-
ONLINE REZERVACE
IVO PETR: ARMÉNIE
Arménie, země pod Araratem. Rozpálený a životem kypící Jerevan, sopečné hory Geghama, arménské moře Sevan a nejvyšší hory Aragac.

19.12.
17:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
RODINA JAKO SOCIÁLNÍ DĚLOHA
Přednáška Jana Zajíčka, předsedy Centra pro rodinu a sociální péči, v rámci cyklu narovinu, pořádá Římskokatolická farnost Ostrava-Přívoz s finanční podporou Biskupství ostravsko-opavského .

19.12.
19:00 hod
Vstupné: 100,-
ONLINE REZERVACE
PŘEDVÁNOČNÍ STESK KAVÁRENSKÉHO POVALEČE V HISPÁNII
Předvánoční stesk kavárenského povaleče v Hispánii Ještě jednou se v čase adventního klidu vypravíme za kavárnami do Madridu. Ovšem nikoliv pouze tam! Zjistíme, jak kavárensky žije uhrančivé město Segovie a pak se vydáme leda, ještě do Toleda. Těší se na vás Radovan Lipus, Anna Cónová, Miroslav Rataj a Vlastimil Ondruška. Kávárenský večer z dílny režiséra Radovana Lipuse, s podporou Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. / 100 Kč

20.12.
19:00 hod
Vstupné: 13,-
ONLINE REZERVACE
KLUBOVÝ KVÍZ: ZABIJ UŽ TOHO KAPRA!
Jak štědrý je Štědrý den? Kapra nebo řízek? Měkký dárek, tvrdá měna? Velkolepý klubový kvíz plný nesvátečních otázek! Domácí punč pro každého soutěžícího grátis! Dárky s sebou.

21.12.
18:00 hod
Vstupné: 50,-
ONLINE REZERVACE
ZDIVIDLA - OŘÍŠKOBRANÍ
 

Mediální partner