program rezervace vstupenek kavarna galerie atlantik   pronajmy kontakt

25.2.
Vstupné: 100.00,-
HUMOROVA – STAND UP SPECIÁL
Jediný stand up v kraji, přijď se pobavit - věci ze života, stand up, scénky, improvizace. Těšíme se na Vás. Vystoupí: Michal Woska, Josef Chládek, Ondřej Mahdal a Pavel Javorek

2.3.
18:30 hod
PHDR. Z. ONDOMIŠIOVÁ – ŽENSKÉ KLÁŠTERY A ŽIVOT MNIŠEK V TIBETU
Jsou ženy-mnišky rovnoprávné tibetským mnichům? Kolik je v Tibetu ženských klášterů a jak se v nich žije? Jakou roli mají v tibetské společnosti významné duchovní učitelky?

3.3.
ZNEHYBNENIE ROMANA ĎURČEKA
Roman Ďurček je studentem posledního ročníku ateliéru malby na Fakultě výtvarných umění banskobystrické Akademie umění. Jeho zájem se dlouhodobě soustřeďuje na pro malbu nepříliš časté téma sportu, zachycení pohybu a jeho významových důsledků.

7.3.
Vstupné: 65.00,-
IVO PETR – NA SNĚŽNICÍCH PO EVROPĚ

8.3.
NATION4NATION
Setkání zahraničních studentů. Pořádá International Student Club University of Ostrava

9.3.
HONZA HARUDA – TRANSIBERIANA
Hledání ztraceného času na nejdelší železnici světa Rusové o Transsibiřské magistrále říkají, že je to cesta, kterou by měl aspoň jednou za život vykonat každý Rus. Láká však nejen je, ale díky své délce přes 9000 km, překonání 7 časových pásem a ochutnání surových a nemilosrdných končin spojených se zvrácenou historií lidstva, je atraktivním lákadlem pro všechny poznání a uvědomění chtivé cestovatele. Nečekejte však výčet kostelů nebo typů lokomotiv, které po trati uvidíte. V přednášce budu věnovat pozornost nejen samotné magistrále, ale skrze množství témat s ní spojených bych vám rád přiblížil Rusko v souvislostech a snad i posunul vnímání státu, o kterém se dnes mluví stále více. Nebudou chybět i praktické tipy na cestu. Takže ať už chcete vyrazit, nebo se zasnít, budu se na vás těšit!

15.3.
8:00 hod
Vstupné: 200.00,-
GLIWICE A HORNÍ SLEZSKO
Významný soused Ostravy, jehož historické centrum se může pyšnit mnoha významnými památkami a nejen to. Příběh hlivické vysílačky, jako záminka k útoku na Polsko. Největší dřevěná stavba na světě i skleníky plné palem. Poznejte Gliwice, poznejte souseda. Velké i malé dějiny Horního Slezska jako téma dalšího výletu ze seriálu celodenní zájezdů pro seniory. V rámci projektu Krajem a kulturou – Senior na cestách pořádáme s podporou Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

16.3.
ING. J. JEŽÍKOVÁ – MÉ PŘÍTELKYNĚ V RUDÝCH ROUŠÍCH
Beseda s promítáním – vyznání cestovatelky o dlouholetých přátelstvích s mniškami na střeše světa

17.3.
Vstupné: 13.00,-
KLUBOVÝ KVÍZ VOL. 11
Originéélní klubový kvíz, kde nikoho nebude zajímat ani fotbal ani politika. Březen ještě tam duben. Kdo nekoupí, neprohloupí. Celkově vzato zlato pivo. Náhodný generátor dalších slov. Sestav si tým a přijď zamachrovat mezi zastydlé intelektuály, dělnictvo a vojsko. Dvě sady otázek roztodivných témat. Nepřemýšlej, vyhraj!

22.3.
Vstupné: 75.00,-
LENKA DRASTICHOVÁ – ISLAND, ZEMĚ OHNĚ A LEDU
Vydejte se na jedinečnou cestu za čarokrásným bohatstvím Islandu. Nejsevernější metropole světa. Úchvatné vodopády, tryskající gejzíry, mrazivá ledovcová krása, magická polární záře...Pořádá Radynacestu.cz

23.3.
ADAM SILBER – ČESKÁ PLACHETNICE VE VLNÁCH ATLANTIKU
Jaké by to bylo plavit se na lodi, podobné těm na kterých naši předkové objevovali svět a křižovali Atlantik? A slyšeli jste už o české plachetnici La Grace nebo o závodech, kterých se účastní ty největší plachetnice na světě? O tom jak se závodí pod Českou vlajkou na pirátské plachetnici aneb Tall Ships Race 2015 z paluby české brigy La Grace (oficiální stránky www.lagrace.cz). Jakse nám vedlo v etapách Belfast(GB)-Alesund(NO)-Kristiansand(NO)-Aalborg(DK). O zběsilém boji s plachtami, mořskými proudy, monstry a prohibicí při plavbě na sever.Povídání o tom, jak vypadaly závody velkých plachetnic v roce 2015, jak na nich dopadla Česká posádka na České plachetnici, a co všechno na závodních etapách i v přístavech zažili.

24.3.
Vstupné: 100.00,-
HUMOROVA
Scénky, sketche, improvizace + hosté. Jediná stand up skupina, která zapojuje publikum. Upřesnění hostů na profilu facebooku. V případě že ti chutná Humor, tak se máš na co těšit. My se těšíme už teď. Vystoupí určitě: Michal Woska, Ondřej Mahdal Josef Chládek a Pavel Javorek

25.3.
15:00 hod
Vstupné: 50.00,-
POD KLOBOUKEM ZADNÍM PŘÍVOZEM
Procházka zadním Přívozem s výtvarnicí Lenkou Kocierzovou. Objevte odvrácenou tvář nejkrásnější ostravské čtvrti. Projděte se místy, kterým se většina Ostraváků plánovaně vyhýbá. Naše procházka povede kolem restaurace U Dlouhých a sokolovny, projdeme podchodem pod tratí a vydáme se kolem šachty na Křišťanovu ulici. Připomeneme si Karla Líbu a po Palackého ulici se dostaneme až na jeho ulici. Zkusíme najít stopy po starém hřbitově a podíváme se do vln Černého potoka. Objevte zašlou krásu této zapomenuté a dnes děsivé čtvrti. Už se mění…Sraz na zastávce Sad Boženy Němcové

27.3.
STOLIK POETICKÝ/POETYCKI
Setkání s básnířkou Lucynou Waszkowou

28.3.
NATION4NATION

29.3.
HISPÁNSKÝ SVĚT V KOSTCE
Podívejte se s námi na neobvyklá zajímavá místa Španělska a Latinské Ameriky v prezentacích, které si pro Vás připravili členové katedry romanistiky FF OU.

30.3.
ČESKO-NĚMECKÉ KULTURNÍ DNY V OSTRAVĚ