ČESKO-NĚMECKÉ KULTURNÍ DNY V OSTRAVĚ
20.3.2019 (st)0:00
WWW
Deutsch-tschechische kulturtage in Ostrtava 20.3- 31. 5. 2019 V pořadí 9. česko-německé dny v Ostravě navazují na předešlé, které se mimo jiné staly součástí projektu Česko-německé kulturní jaro. V úvodu letošního ročníku (20. 3.) se v Klubu Atlantik uskuteční slavnostní zahájení s audiovizuální projekcí Maria Rotta. Rakouský audiovizuální umělec působící ve Vídni spolupracuje např. s Kunsthistorickým muzeem ve Vídni v průběhu večera bude mimo jiné odpovídat na dotazy týkající se aktuálních trendů v oblasti digitálního designu. Koncem března (27. 3.) bude v Klubu Atlantik k vidění také jeden německý film. Snímek Toni Erdmann je dílem mladé, ale již úspěšné německé režisérky, scénáristky a producentky Maren Ade. Autorčin v pořadí třetí snímek si z letošní hlavní soutěže v Cann vysloužil Cenu Fipresci, která se uděluje soutěžním filmům považovaným za přínosné. V měsíci dubnu pokračuje festival řadou dalších akcí. Těšit se můžete např. na snímky z německé kinematografie, na vědomostní kvízy, které otestují vaše znalosti německy mluvících zemí nebo na tematickou procházku s Lenkou Kocierzovou po stopách zmizelých židovských obyvatel Ostravy. Festival se koná za finanční podpory Magistrátu města Ostrava a MOaP. Více na www.derkulturpunkt.cz.